Założyciel Fundacji

Łukasz Gawąd

Promotor Sportów Miejskich / Deskorolkowiec / Fotograf / Grafik / Instruktor Deskorolki 

Od 2002 roku stale związany z kulturą deskorolki w Polsce, były redaktor naczelny portalu Skateboard.pl traktującego o krajowej deskorolce.

Wielokrotny organizator Międzynarodowego Dnia Deskorolki w Krakowie.

Jest jedną z osób zaangażowanych w stworzenie koncepcji oraz projektu wykonawczego parku rekreacyjno – krajobrazowego w Olkuszu, który w 2015 roku został sportowym obiektem roku 2015.

Promotor deskorolki, organizator i współorganizator wydarzeń kulturalnych oraz zawodów deskorolkowych odbywających się w całej Polsce.

Od 2017 roku właściciel deskorolkowej marki odzieżowej BEARHDWR.COM.

Założyciel szkółki deskorolki Bear Skateboarding School, która nie tylko uczy jazdy na deskorolce, ale równocześnie pokazuje, że deskorolka to bogata kultura, na którą składają się: sztuka, grafika, muzyka, film czy fotografia.

Pomysłodawca projektu inwestującego w najmłodszych, którym jest Akademia Sportów Miejskich. Akademia daje możliwość edukowania dzieci i młodzieży w technikach jazdy na hulajnodze, bmx, rolkach i deskorolce.

Pomysłodawca projektu Kraków Street Park – Zimowe Centrum Sportów Miejskich.

Kraków Street Park to projekt, który w okresie zimowym tworzy możliwość uprawiania sportów miejskich w Krakowie (rolki, wrotki, longboard, hulajnoga, bmx, deskorolka). Miejsce to, to jedyny mobilny skatepark w Małopolsce oraz najdłuższa (273m) kryta pętla rolkowa w Polsce.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, gdzie obronił dwie innowacyjne prace dyplomowe na tematy ściśle powiązane z deskorolką.