Czym jest Polish Skateboard Awards ?

Polish Skateboard Awards / PSA by Skate Culture Foundation to wydarzenie mające na celu podsumowanie deskorolkowego roku w Polsce oraz uhonorowanie osób, które w związku ze swoją działalnością, posiadają istotny i szczególny wpływ na rozwój sceny deskorolki w naszym kraju. Wydarzenie Polish Skateboard Awards będzie odbywać się cyklicznie i podróżować po całej Polsce rok po roku, dając możliwość wspólnego spotkania się ludziom których łączy deskorolka.

Nagrody dedykowane są deskorolkowcom, fotografom, filmowcom i team’om które starają się aby ten świat był jeszcze lepszy i motywował do działania!

Jakie są zasady wyboru laureatów spośród nominowanych?

Chcielibyśmy aby wyłonienie zwycięzców w danych kategoriach było obiektywne i będzie zależało od trzech czynników:

  1. Propozycja Nominacji dla konkretnej osoby za pomocą sondy –  każdy ma możliwość wypowiedzenia się kto i w jakieś kategorii powinien zostać doceniony, uzasadniając swój wybór 3 konkretnymi argumentami. Na podstawie wszystkich opinii otrzymanych za pomocą sondy oraz konsultacji z reprezentantami starej sceny będziemy wybierać konkrente osoby nominowane.
  2. Głosy Nominowanych – każdy z nominowanych w poszczególnej kategorii posiada możliwość oddania po jednym głosie w każdej z kategorii, bez możliwości głosu na siebie samego.
  3. Głosy Starszyzny – reprezentantów starej sceny, którzy poprzez swoje działania na przestrzeni lat posiadają znaczący wpływ na rzecz budowania sceny deskorolki w Polsce oraz będących na bieżąco co dzieje się na dzień dzisiejszy. Każda z osób może oddać po jednym głosie w danej kategorii.

Kategorie PSA :

  • SKATER OF THE YEAR – Nagroda dla deskorolkowca który odpalił się na maxa! Przypomnijcie sobie wszystkie video party, klipy powitalne, starty na zawodach i ogólne wrażenie z ostatnich 12 miesięcy, a ta jedna nazwa powie sama za siebie!
  • FEMALE OF THE YEAR – Nagroda dziewczyny która na przestrzeni ostatnich 12 pokazała że damska deskorolka idzie stale do przodu!
  • ROOKIE OF THE YEAR – nagroda w tej kategorii to zapowiedź tego co przed nami, docenienie wejścia z buta na scenę swoją jazdą młodej krwi, video partami oraz startami w zawodach.
  • TEAM OF THE YEAR – Deskorolka zawsze była dumna z tego, że robi swoje, nie jest zadowolona z robienia tego, czego się zawsze oczekuje. Nagroda ta stanowi wyraz uznania dla Team’u, który wykazał się największą kreatywnością i innowacją w działaniu na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.
  • VIDEOGRAPHER OF THE YEAR – Video zmieniło sposób, w jaki udokumentowano deskorolkę, i nadal tak jest. Od edycji VHS po nagrania HD, nagroda ta jest wyrazem uznania dla filmowca, którego umiejętności filmowe i montażowe pokazują, że deskorolka jest niezależna.
  • PHOTOGRAPHER OF THE YEAR – Nagroda jest wyrazem uznania dla fotografa, który publikuje swoje prace a zdjęcia wyróżniają się spośród tłumu. Deskorolka nie byłaby tam, gdzie jest bez fotografii. Życie za obiektywem zasługuje na uznanie.
  • SOCIAL MEDIA TIGER – to kategoria w której chcielibyśmy docenić osobę której  tworzony poprzez kanały social media kontent  sprawia, że nie możemy narzekać na brak nudy.