Czym jest Poland Skateboard Awards ?

Poland Skateboard Awards / PSA 2019 by Skate Culture Foundation to wydarzenie mające na celu podsumowanie deskorolkowego roku w Polsce oraz uhonorowanie osób, które w związku ze swoją działalnością, posiadają istotny i szczególny wpływ na rozwój sceny deskorolki w naszym kraju. Wydarzenie Poland Skateboard Awards będzie odbywać się cyklicznie i podróżować po całej Polsce rok po roku, dając możliwość wspólnego spotkania się ludziom których łączy deskorolka.

Nagrody dedykowane są deskorolkowcom, fotografom, filmowcom i team’om które starają się aby ten świat był jeszcze lepszy i motywował do działania!

Jakie są zasady wyboru laureatów spośród nominowanych?

Chcielibyśmy aby wyłonienie zwycięzców w danych kategoriach było obiektywne i będzie zależało od trzech czynników:

 1. Głosów Starszyzny – reprezentantów starej sceny, którzy poprzez swoje działania na przestrzeni lat posiadają znaczący wpływ na rzecz budowania sceny deskorolki w Polsce oraz będących na bieżąco co dzieje się na dzień dzisiejszy. Każda z osób może oddać po jednym głosie w danej kategorii.
 2. Głosów Nominowanych – każdy z nominowanych w poszczególnej kategorii posiada możliwość oddania po jednym głosie w każdej z kategorii
 3. Głosowania za pomocą sondy –  każdy będzie posiadał możliwość oddania głosu na swojego kandydata w danej kategorii. Głosowanie będzie trwało przez tydzień od 14.12 do 20.12

Największą moc podczas głosowania posiadają głosy oddane przez „Starszyznę” (1,5) oraz samych nominowanych (1,5) natomiast sonda internetowa (1) jest medium pomocniczym w przypadku gdy zajdzie taka potrzeba.

Na jakiej podstawie ktoś zostaje nominowany?

Nominacje otrzymują osoby które na przestrzeni ostatniego roku swoim działaniem istotnie zaznaczyły swoje miejsce na scenie.

Kategorie PSA 2019 :

 • SKATER OF THE YEAR – Nagroda dla deskorolkowca który odpalił się na maxa! Przypomnijcie sobie wszystkie video party, klipy powitalne, starty na zawodach i ogólne wrażenie z ostatnich 12 miesięcy, a ta jedna nazwa powie sama za siebie!
 • FEMALE OF THE YEAR – Nagroda dziewczyny która na przestrzeni ostatnich 12 pokazała że damska deskorolka idzie stale do przodu!
 • ROOKIE OF THE YEAR – nagroda w tej kategorii to zapowiedź tego co przed nami, docenienie wejścia z buta na scenę swoją jazdą młodej krwi, video partami oraz startami w zawodach.
 • TEAM OF THE YEAR – Deskorolka zawsze była dumna z tego, że robi swoje, nie jest zadowolona z robienia tego, czego się zawsze oczekuje. Nagroda ta stanowi wyraz uznania dla Team’u, który wykazał się największą kreatywnością i innowacją w działaniu na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.
 • VIDEOGRAPHER OF THE YEAR – Video zmieniło sposób, w jaki udokumentowano deskorolkę, i nadal tak jest. Od edycji VHS po nagrania HD, nagroda ta jest wyrazem uznania dla filmowca, którego umiejętności filmowe i montażowe pokazują, że deskorolka jest niezależna.
 • PHOTOGRAPHER OF THE YEAR – Nagroda jest wyrazem uznania dla fotografa, który publikuje swoje prace a zdjęcia wyróżniają się spośród tłumu. Deskorolka nie byłaby tam, gdzie jest bez fotografii. Życie za obiektywem zasługuje na uznanie.
 • SOCIAL MEDIA TIGER – to kategoria w której chcielibyśmy docenić osobę której  tworzony poprzez kanały social media kontent  sprawia, że nie możemy narzekać na brak nudy.

Nominowani Poland Skateboard Awards 2019:

 • Skater of the Year

Andrzej Kwiatek

Sebastian Sarysz

Michał Zarzycki

Franek Kramarczyk

Tomek Ziółkowski

Krzysiek Poskrobko

Kuba Brniak

Filip Dziewięcki

Filip Wojnowski

Dominik Jaworowski

Michał Juraś

Bartek Piguła

Rafał Modranka

Tomek Haładaj – Gonzi

Jakub Owczarczyk – Cziken

Marcin Myszka

Maciej Nowak / Bizon666

Emil Wolan

Mateusz Okuła

Kamil Karwowski

Dominik Ronduda

Kuba Piejko

Daniel Boćko

Jungen Stach

Przemysław Hipler

Kondrad Krużyński

Patryk Głąbień

Michał Trzeciakowski

Marcin Pawuniak

 • Best Female Skater of the Year

Amelia Brodka

Agata Halikowska

Ania Kulig

Zuzanna Bone

Nikola Zarzycka

Gosia Burkacka

 • Best Rookie of the Year

Jean Seaman

Andrzej Palenica

Igor Sitarek

Janek Jaroszewicz

Tymek Szczuka

Filip Szalak

Kacper Mania

Dawid Dubas

Maciej Stępień

Kacper Kazimierski

Aleks Furmanek

 • TEAM of the Year

SOD

SH STORE

SIANO

NIBIRU

NERVOUS

MONUMENT

LOCALS

YOUTH

COUCHRIDERS

POGO

OSS

RAW HIDE

KORPOW

PASSAGE

MINIRAMP

BIZZY

PTG SZARAŃCZA

APOSTROV

KAMUFLAGE

 • Best Videographer of the Year

Paweł Madaliński

Krzysiek Godek

Aram Socha

Marcin Śliwka

Marcin Jakiel

Kuba Kaczmarczyk

Mateusz Macioszek

Michał Buśko

Michał Rajewski

 • Best Photographer of the Year

Krzysztof Łazik

Rafał Wojnowski

Kuba Bączkowski

Jacek Jakubowski

 • Social Media Tiger of The Year

Maciek Szwejda

Krzysiek Godek

Jungen Stach

Majlo

Daniel Leśniak „Bajkowy”

Kuba Brniak

Michał Zarzycki

Gutek Szymański

Wyniki PSA 2019 zostaną ogłoszone na wydarzeniu które, odbędzie się 21.12.2019 o godzinie 21:00 w Zet Pe Te w Krakowie, będzie to czas w którym cała scena spotka się w jednym miejscu, będziesz?

Są z nami Ci którym się chce:

Sponsorzy:

Miniramp / Monumet / Nervous / KORPOW / Skate Or Die / SH Store / Malita / Slash / Deskorolka.com / Woodcamp /  B.H.C. / 

Partnerzy:

Skateaffair.pl

Polish Skate Federation

Board Thing